Het-trik Osimena i dva gola Hviče, Sasuolu uzalud gol Račića

Izvor: B92, 28.Feb.2024, 21:02

Fudbaleri Napolija slavili su ubedljivo kao gosti protiv Sasuola, 6:1 (3:1).

Reč je o zaostaloj utakmici 21. kola Serije A i treba reći da su izabranici trenera Frančeska Kalcone prikazali odličnu partiju.

Ogroman deo posla, šampion Italije odradio je u prvih 45 minuta kada je postigao tri gola.

Međutim, nije krenulo dobro po domaćine, pošto je reprezentativac Srbije Uroš Račić u 17. minutu sjajnim udarcem sa 25 metara pogodio donji desni ugao. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Račić je bio na terenu do 56 minuta, kada ga je zamenio Volpato, ali na kraju Uroš nije mogao da bude zadovoljan, jer je usledila prava kanonada golova Napolija.

Amir Rahmani je izjednačio u 29. minutu, da bi dva minuta kasnije Viktor Osimen izbio pred golmana Sasuola i pogodio za 1:2.

Golgeter Napolija je postigao lep gol u 41. minutu kada se odlučio na lob udarac za 1:3.

Usledio je het-trik Osimena u 47. minutu na dodavanje Hviče Kvarchelije.

I reprezentativac Gruzije stigao je da se upiše u strelce i to četiri minuta kasnije, preciznim udarcem sa 18 metara.

Isti igrač je u 75. minutu bio na pravom mestu kada je odlično reagovao na odbitak za konačnih 1:6.

U narednom kolu Sasuolo u nedelju gostuje Veroni, dok istog dana kod kuće dočekuje tim Juventusa.