Het-trik Benzeme u pobedi Reala nad Almerijom VIDEO

Izvor: B92, 29.Apr.2023, 20:31

Fudbaleri Reala bez problema su stigli do nove pobede u La Ligi.

Madriđani su pred svojim navijačima savladali ekipu Almerije sa 4:2 (3:1) i tako ubeležili 21. pobedu od starta sezone.

Bio je to slobodno rečeno mali šou Karima Benzeme koji je u prvih 45 minuta postigao het-trik i tako otvorio vrata pobede kraljevskom klubu.

Sjajni Francuz je postigao treći het-trik ove sezone i sa tim golovoma postao četvrti najbolji strelac u istoriji La Lige.
Na 436 ligaških mečeva za Madriđane postigao je 236 golova.

U petom minutu posle prodora i dodavanja Vinisijusa, Benzemi je ostalo da sa nekoliko metara ubaci loptu u mrežu.

Rodrigo je u 17. minutu uspeo da prođe po suprotnoj, desnoj strani, sjajnom fintom izbaci iz igre protivnika i uposli Benzemu.

Francuzu nije bilo teško da na gotovo istovetan način kao kod prvog gola pogodi za 2:0.

Treći gol, Benzema je postigao u 42. minutu i to iz penala, da bi do odlaska na odmor, u nadoknadi, gosti smanjili preko Lazara.

Čim je krenuo drugi deo, u 47. minutu, Real je povećao prednost.

Ovog puta mrežu Almerije zatresao je Rodrigo. Sjajno je prihvatio loptu i sa 18 metara raspalio svom snagom, ona je završila u levom gornjem uglu za 4:1.

Do kraja, Almerija je preko Lukasa Robertonea u 61. minutu uspela da ublaži poraz na 4:2.