Henes: Borusija je samo lokalni klub

Izvor: Sportski Žurnal, 13.Sep.2012, 15:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Henes: Borusija je samo lokalni klub

Bitka za titulu šampiona u Bundesligi tek je počela da se zahuktava, a predsednik Bajerna Uli Henes već je „pecnuo” branioca trofeja, Borusiju Dortmund, za koju je rekao da je klub sa podrškom samo u svojoj regiji Severna Rajna – Vestfalija.
Bajern je globalni igrač, dok je Borusija lokalna, regionalna ekipa. Oni nikad neće moći da dostignu uspehe koje smo napravili u prethodnih 30 godina. Možda će postati popularniji od nas ako deset puta zaredom budu šampioni >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Nemačke – poručio je Henes u izjavi nemačkim medijima.
U prvom ovosezonskom duelu, Bajern je u Superkupu savladao Borusiju sa 2:1, čime je prekinuo niz od pet poraza protiv Milionera.
Bavarski fudbalski gigant kao svoj trenutni poslovni cilj postavio je osvajanje azijskog tržišta.
Ako šetate Pekingom i pitate prolaznika na ulici da kaže ime jednog nemačkog kluba, svako će uvek reći Bajern, a ne Dortmund – dodao je samouvereni Henes.
Sledeći međusobni okršaj velikih rivala na programu je 1. decembra u Minhenu u okviru Bundeslige.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.