Izvor: MVP.rs, 10.Apr.2017, 16:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Harden: Valjda se pobede računaju
Košarkaš Hjustona ima svoje parametre za određivanje najboljeg igrača u Ligi.
Čini se da borba za MVP-a NBA lige nikada nije bila toliko uzbudljiva kao u tekućoj sezoni. Džejms Harden i Rasel Vestbruk na terenu vode bitku sjajnim partijama. Košarkaš Roketsa je prethodne noći u pobedi svoje ekipe učestvovao sa 35 poena, 15 asistencija i 11 skokova, ali i čak 10 izgubljenih lopti, za 36 minuta. Ipak, >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << taj meč je bio u senci neverovatnog učinka plejmejkera Tandera u trijumfu nad Nagetsima.
Nakon meča Harden je upitan da prokomentariše trku za najboljeg igrača regularnog dela sezone.
"Valjda bi pobede trebalo da budu najvažnija stvar prilikom donošenja odluka o najboljem igraču Lige. Valjda je najbitnije da vaša ekipa bude u najboljoj mogućoj poziciji pred plej of. Zar stanje na tabeli ne bi trebalo da odluči pobednika?", izjavio je Harden, a potom je pohvalio svog nekadašnjeg saigrača:
"Njegove brojke su zaista sjajne i on radi odličan posao tokom čitave sezone. Obaranje rekorda Oskara Robertsona je zaista sjajan individualni učinak", zaključio je Bradonja.
Roketsi se trenutno nalaze na trećem mestu u Zapadnoj konferenciji sa skorom 54-26, dok su Tanderi šesti sa učinkom 46-34. Ono što je još interesantnije jeste i podatak da će se upravo dva MVP kandidata susresti u prvoj rundi doigravanja.
(foto: Jesse D. Garrabrant / Getty Images)







