Haos u Napulju ne jenjava – zamrznute plate, pučisti na transfer listi!

Izvor: B92, 24.Nov.2019, 01:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Haos u Napulju ne jenjava – zamrznute plate, "pučisti" na transfer listi!

Predsednik Napolija Aurelio De Laurentis je zamrznuo isplatu zarada igračima i namerava da proda najveće zvezde tima.

Prvi čovek kluba iz Napulja je pre gotovo tri nedelje naredio timu da ostane u karantinu posle utakmice Lige šampiona protiv Salcburga, zbog čega su se pobunili pojedini igrači.

U inicijalnim izveštajima o mogućoj kazni igračima je navedeno da će im biti oduzeto pet odsto od plate, ali je potom objavljeno da će uprava iskoristiti zakonsku opciju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i da će taj procenat porasti na 25.

Italijanski mediji navode da je uprava donela odluku da zamrzne isplatu zarada za oktobar, kao i da je već napravljen spisak igrača koji će napustiti klub.

Kao "pučisti" su označeni Kalidu Kulibali, Alan, Lorenco Insinje, Dris Mertens i Hose Kaljehon.

Mediji navode i da se trener Karlo Ančeloti već smatra bivšim, kao da bi u januaru mogao na njegovo mesto da dođe Đenaro Gatuzo.

Za sada mediji ne dobijaju informacije od igrača, koji odbijaju da govore, a pretpostavlja se da traže način da obore ovakve odluke uprave, kroz zakonske regulative.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.