Izvor: RTS, 22.Nov.2020, 00:12

Haland i Dortmund nemilosrdni, remi Ajntrahta i Lajpciga

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su ekipu Herte u gostima sa 5:2, dok su Ajntraht i Lajpcig odigrali nerešeno 1:1 u mečevima osmog kola Bundeslige.
Mučila se u prvom poluvremenu Borusija protiv Herte, čak i gubila, ali je potom u drugom delu meča pokazala svoje pravo lice i potencijal.

Golom Kunje u 33. minutu, Herta je povela i na pauzu za poluvreme otišla sa prednošću od 1:0.
Šta god da je rekao trener Favr svojim igračima >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na poluvremenu, urodilo je plodom, pošto je tim iz Dortmunda postigao čak pet pogodaka.
Četiri od tih pet delo su Erlinga Halanda, jednog od najtalentovanijih napadača današnjice.
Pored Norvežanina, na listu strelaca upisao se i Gerero, dok je drugi gol Herte na meču postigao ponovo Kunja.
U drugom meču ekipe Ajntrahta i Lajpciga odigrale su nerešeno 1:1.
Domaćin je poveo golom Barkoka u prvom poluvremenu, da bi bod svojoj ekipi golom doneo Poulsen u 57. minutu.