Gvardiola tužan zbog odlaska Enrikea iz Barselone

Izvor: RTS, 02.Mar.2017, 11:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gvardiola tužan zbog odlaska Enrikea iz Barselone

Trener fudbalera Mančester sitija Pep Gvardiola rekao je da je tužan što će Luis Enrike napustiti Barselonu na kraju sezone. Trener Barselone Luis Enrike sinoć je saopštio da će posle tri godine napustiti klub na kraju sezone, pošto ima "smo nekoliko sati za odmor".

Gvardiola i Enrike su pet godina bili saigrači i obojica su kao treneri imali mnogo uspeha sa Barselonom.
"Kao navijač Barselone >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << tužan sam što ćemo ostati bez savršenog trenera za Barselonu. Za tri godine koliko je tamo, ekipa je igrala neverovatan fudbal. Potpuno ga razumem i želim mu sve najbolje. Zahvalan sam mu na svemu što je uradio za klub. Ima samo nekoliko boljih trenera na celom svetu od Luisa Enrikea", rekao je Gvardiola, preneo je Bi-Bi-Si.
"Mislim da Barselona ima najbolju ekipu na svetu. Uznemiren sam što Enrike više neće biti tamo, ali želim mu sve najbolje", dodao je bivši trener Barselone i Bajerna iz Minhena.
Enrike je odluku o odlasku saopštio sinoć posle pobede protiv Sportinga iz Hihona sa 6:1, kojom je Barselona preuzela prvo mesto na tabeli. Barselona je iskoristila kiks Real Madrida, koji je odigrao 3:3 sa Las Palmasom. Real sada ima bod manje, ali i utakmicu manje od Barselone.
Mediji su već počeli da spekulišu ko će zameniti Enrikea na klupi Barselone, a pominju se trener Sevilje Horhe Samapoli i Ernesto Valverde iz Atletik Bilbaa, kao i Ronald Kuman iz Evertona.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.