Grujić šutirao, pakovao, ali nije vredelo... DEBAKL

Izvor: Mondo, 25.Avg.2019, 21:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grujić šutirao, "pakovao", ali nije vredelo... DEBAKL

Srpski vezista odigrao veoma dobro protiv Volfsburga, ali izostala je podrška saigrača.

Remi protiv Bajerna u Minhenu učinio je da navijači Herte "polete" na startu nove sezone.

Na njihovu žalost, prizemljenje je došlo veoma brzo i bilo je izuzetno bolno.

Herta - Volfsburg 0:3 (0:1)

Berlinci su na svom terenu ubedljivo izgubili od "vukova", iako su u 20. sekundi iznudili penal, koji je arbitar Gvido Vinkman poništio posle konsultacije >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << VAR tehnologije.

Osam minuta kasnije, dogodio se penal za goste posle faula na Ksavijeru Šlageru (prošlosezonskog rivala Zvezde u dresu Salcburga). Najstrožu kaznu istoristio je Vut Venghorst, Holanđanin i prvi igrač "vukova" od Edina Džeka koji se pogađao u prva dva kola.

Napadač iz BiH to je uspeo još u sezoni 2010/11.

Bila je to praktično jedina prava prilika Volfsburga u prvom poluvremenu, dok je Herta napadala sa svih strana, ali su se domaći fudbaleri veoma ispromašivali.

Jedna od svetlih tačaka među domaćima bio je srpski reprezentativac Marko Grujić, koji je majstorski igrao na sredini terena, a u 21. minutu imao i priliku za izjednačenje.

Grujić je u u samo nekoliko sekundi dva put odlično šutirao, ali je prvi udarac odbranio Kastils, a potom je Gilavogi izblokirao njegov šut i sprečio čist pogodak.

Kada nije bio u šansi pred golom, Grujić je razigravao saigrače, kao u 54. minutu kada je "izbacio" Vedada Ibiševića iza kompletne odbrane Volfsburga, ali je bh. napadač dugo oklevao i dozvolio protivniku da ga stigne i spreči pogodak.

Herta je imala posed, ali je Volfsburg bio daleko konkretniji i sa dve brze akcije u finišu meča kompletirao ubedljiv trijumf.

Samo pet minuta nakon što je ušao u igru, Josip Brekalo povisio je na 2:0, a onda u sudijskoj nadoknadi asistirao Rosilonu za debakl Herte u Berlinu.