Izvor: Sportske.net, 13.Apr.2016, 22:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Grizman i sudija Ricoli srušili Barsine snove o odbrani titule!
San Katalonaca da postanu prvi tim koji je odbranio šampionsku titulu u Ligi šampiona završen je večeras na 'Visente Kalderonu'. Barselona žestoko oštećena u nadokandi.
Šampionu Evrope je presudio Antoan Grizman u revanš utkmice četvrtfinala u Madridu.
Napadač 'Jorgandžija' je doveo svoj tim u vođstvo u 36. minutu meča kada je sjajno trznuo glavom nakon fenomenalnog centaršuta Janika Fereire Karaska spoljnim delom kopačke sa desnog boka.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net <<
Francuzu je ovo bio deveti gol na poslednjih 10 utakmica za Atletiko, koji je večeras na svojoj 'Tvrđavi' prekinuo crni niz od sedam uzastopnih poraza od Bareslone u svim takmičenjima.
Grizmanov pogodak bio je jedino pravo uzbuđenje u prvom poluvremenu, gotovo ništa nismo videli od Barse u prvih 45 minuta.
U nastavku, očekivano, "viktorije" na polovini 'Kolćonjerosa' čiji bunker nije popustio. Udarci ka golu Oblaka nisu bili česti, par kojih je išlo u okvir Slovenac je krotio bez većih napora.
U finišu je Đerar Pike kampovao u protivničkom šesnaestrecu, u jednom trenutku je žestoko izviždan jer je pokušao da iscenira penal. To je napravilo rupu u odbrani gostiju i ostavilo prostor za nokaut iz kontre, što se i dogodilo u 88. minutu meča.
Kontra je tekla po levom boku preko Filipea Luisa, Brazilac je napravio višak nakon duplog pasa sa Kokeom, onda je Inijesta rukom sprečio njegov pas ka Grizmanu i sudija Ricoli je pokazao na belu tačku, ali kapitenu Barse pokazao samo žuti karton.
Grizman je preuzeo odgovornosz i sa kreča povisio na 2:0. Ter-Štegen je imao loptu na ruci, ali lopta se ušunjala u gol.
Barsi je gol bio neophodan za produžetak, Katalonci će imati mnogo toga protiv odluke Ricolija da im u nadoknadi ne dosudi penal već slobodan udarac na ivici šesnaesterca koji Mesi nije uspeo da pretvori u gol. Utisak je da je lopta pogodila u ruku jednog igrača Ateltika unutar kaznenog prostora nakon udarca Inijeste, koji je morao da bude isključen par minuta pre.
Sve u svemu, ekipa Ćola Simeonea ide u polufinale, Barsin san da će postati prvi tim koji je uspeo da odbrani titulu u Ligi šampiona se završo.




















