Izvor: B92, 12.Feb.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Grci menjaju graditelja maratonske staze

Grčka vlada otkazaće ugovor sa građevinskom firmom koja je angažovana da obnovi maratonsku stazu za ovogodišnje Olimpijske igre, pošto radnici te kompanije zbog neisplaćenih zarada štrajkuju već nedeljama.

Kompanija koja je bila angažovana na proširenju dela puta između Atine i drevnog sela Maraton saopštila je da nije u mogućnosti da isplati oko milion evra dugovanja, zbog problema sa bankom.

"Proces za zamenu kompanije (koja izvodi radove) već je počeo", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao je zamenik ministra zadužen za projekte izgradnje olimpijskih objekata Nasos Alevras. Prema njegovim rečima, uskoro će biti zatražene nove ponude.

Radnici su nedeljama štrajkovali, blokirajući put i izazivajući velike saobraćajne gužve duž puta, po kome je maratonska trka dobila ime.

Alevras je naveo i da će zbog promene kompanije maratonska ruta biti završena mesec dana kasnije nego što je prvobitno bili predviđeno.

Taj put povezuje grad sa objektima gde će biti održano takmičenje u rvanju, kao i neka medijska sela za OI, koje će biti održane od 13. do 29. avgusta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.