Izvor: MozzartSport.com, 21.Mar.2021, 13:10
Gotovo: Lajpcig uzeo Simakana za 17.000.000
Još jedan veliki posao nemačkog kluba...
RB Lajpcig dobio je još jednu veoma važnu bitku. Mesecima unazad najavljivan dolazak Mohameda Simakana (20) konačno je realizovan, javljaju mediji u Francuskoj i Nemačkoj. Mladi štoper poreklom iz Gvineje stiže kao zamena za Dajoa Upamekana koji na leto odlati u Bajern koji je nedavno aktivirao otkupnu klauzulu i uplatio na račun Bikova 42.500.000 evra.
Simakan stiže za ukupno 17.000.000 evra - >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << u cifru su uključeni i "laki" bonusi - a ugovor će biti potpisan na pet godina.
Podsetimo, za defanzivca Strazburga zimus je opasno bio zagrizao Milan, međutim Lajpcig je u celu priču ušao mnogo agresivnije i konkretnije. Preuzeo je vodeću ulogu u toj trci, potom istisnuo Rosonere - previše su se cenjkali - i tokom prethodne nedelje finalizirao posao.
Simakan je po karakteristikama dosta sličan Upamekanu. Mobilan je štoper, brz, može da pokrije i desni bok, a snalazi se pristojno i kao zadnji vezni. S adaptacijom ne bi trebalo da ima problema, pošto ga u Lajpcigu čekaju zemljaci Ibrahima Konate i Nordi Mukijele.
Ovo je treći posao koji je Lajpcig završio za sezonu 2021/22. Pre nekoliko dana predugovor je potpisan sa Brajanom Brobijem iz Ajaksa, a još letos ugovoren je prelazak supetalentovanog štopera zagrebačkog Dinama Joška Gvardiola (19).
Mozzart je spremio veliko iznenađenje u vidu Bonusa dobrodošlice od 100% za sve novoregistrovane igrače. Informišite se o detajima OVDE.
Tagovi:
Nastavak na MozzartSport.com...












