Golovi Aguera dovoljni samo za bod Atletika

Izvor: Blic, 12.Mar.2011, 21:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U prvom meču 28. kola španskog fudbalskog prvenstva Almerija i Atletiko odigrali su 2:2.

Dva puta je argentinski reprezentativac Serhio Aguero dovodio madridski tim u vođstvo, dva puta su taj rezultatski zaostatak nadoknadili igrači Almerije. Poslednji u 76. minutu kada je Goitom postavio konačni rezultat.

Aguero se najpre iskrao protivničkoj odbrani i u 38. minutu uspeo da dovede "jorgandžije” do 1:0, no već u trećem minutu drugog poluvremena snažan udarac >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Krusata bio je prevelik zalogaj za De Geu. Nakon što je "Kun” po drugi put bio strelac na ovom meču, i to posle lepog solo-prodora po desnoj strani a onda lukavog udarca u bliži ugao, Goitom je 14 minuta pre kraja glavom obezbedio bod za Almeriju. Domaćini su možda priželjkivali i više jer su pretposlednja na tabeli, mada teško da su nezadovoljni remijem protiv tima koji se nada plasmanu u neki od dva evropska kupa.