Izvor: RTS, 05.Feb.2022, 21:40

Goleada u Minhenu, Bajern odoleo hrabrom Lajpcigu

Fudbaleri Bajerna savladali su u Minhenu ekipu Lajpciga sa 3:2 u jednom od derbija 21. kola Bundeslige.
Sjajan meč na "Alijanz areni" odigrali su Bajern i Lajpcig u kojem je domaćin zabeležio pobedu.

Već u 12. minutu Bavarci su stigli do vođstva, pošto je gol gostiju pogodio Miler.
Uzbudljivo je bilo do kraja prvog poluvremena, pošto je Lajpcig izjednačio u 27. minutu preko Silve.
Milera je VAR sprečio da postigne drugi gol >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na meču u 36. minutu, ali je Bajern uspeo da do kraja prvog dela meča ponovo dođe do vođstva.
Igrao se 44. minut kada je Koman pronašao Levandovskog, a ovaj smestio loptu u mrežu.
Lajpcig nije odustajao, već se borio za bod ili bodove na ovom meču.
U 53. minutu Laimer je proigrao Nkunkua, a ovaj doneo izjednačenje svojoj ekipi.
Ipak, samo pet minuta kasnije, Gvardiol je smestio loptu u svoju mrežu i tako postavio konačni 3:2 za Bajern.
Tim iz Minehna beleži treću uzastopnu pobedu u domaćem prvenstvu i prvi je na tabeli sa 52 boda, dok je Lajpcig nakon tri pobede upisao poraz, pa je na sedmoj poziciji sa 31 bodom.