Goleada u Dortmundu, Borusija i Lajpcig podelili bodove

Izvor: RTS, 18.Dec.2019, 00:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Borusija Dortmund i Lajpcig odigrali su nerešeno 3:3 u derbiju 16. kola Bundeslige. Pobede zabeležili Majnc, Augsburg i Hofenhajm.
Zanimljiv meč odigrali su u Dortmundu domaća Borusija i lider šampionata Lajpcig. Borusija je na poluvremnu vodila sa 2:0, gosti su uspeli da izjednače, ponovo je Borusija stigla do prednosti, ali i gosti do izjednačenja i važanog boda koji će ih ostaviti na prvoj poziciji >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sa 34 osvojena boda i posle 16. kola. Dortmund je trenutno treći sa 30 bodova.

Domaćin je poveo u 23. minutu preko Vigla. Prednost je povećao Brandt u 34. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Izjednačenje je doneo Vernet golovima u 47. i 53. minutu.
Borusija je preko Sanča ponovo došla do prednosti u 55. minutu. Međutim, u 78. minutu Šik postavlja konačan rezultat - 3:3.