Goleada u Birmingemu, Sautempton nadigrao Aston Vilu VIDEO

Izvor: B92, 01.Nov.2020, 15:59

Fudbaleri Sautemptona deklasirali su Aston Vilu u meču sedmog kola Premijer lige – 4:3 (3:0).

Sjajan meč odigrao je vezista Džejms Vord-Prauz.

Na 26. rođendan postigao je dva gola iz slobodnog udarca, čime je prestigao Mata Le Tisijea i postao igrač sa najviše golova iz slobodnih udaraca u istoriji Sautemptona.

Vord-Prauz je prvo upisao asistenciju u 20. minutu, kada je štoper Janik Vestergard pogodio glavom.

A onda je vezista postigao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dva gola iz slobodnog udarca i postao prvi igrač u istoriji Premijer lige koji je u prvom poluvremenu dao dva gola iz slobodnjaka.

Pogađao je u 33. i 45. minutu.

Za 4:0 pobrinuo se Deni Ings u 58. minutu, dok je u 62. minutu Tajron Mings postigao gol za Aston Vilu, na asistenciju Džeka Griliša.

Aston Vila je u sudijskoj nadoknadi postigla još dva gola.

Sudija je produžio šest minuta, a drugi gol je domaćin postigao u 92. minutu.

Dijalo je napravio penal, koji je u gol realizovao Oli Votkins.

Treći gol Vile u 97. minutu postigao je Džek Griliš, ali je odmah posle tog gola sudija svirao kraj.