Izvor: N1 televizija, 19.Sep.2016, 19:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gaudlok: U Istanbulu su mi pretili ubistvom!
Endru Gaudlok, popularna “mala mamba“, momak od kojeg se očekivalo da bude naslednik „velike mambe“ Kobija Brajanta, karijetu od letos nastavlja u Makabiju.
Rođen je 1988. godine. Posle koledža Čarlston čije je boje branio tokom NCAA lige, kao 46. pik stigao je u Lejkerse. Odmah je prosleđen u razvojnu ligu. Vratio se tek posle dve godine, pošto je u razvojnoj ligi bio najbolji igrač, ali ... Lejkersi nisu u njemu videli igrača za NBA. Ostao mu je nadimak „mala >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << mamba“.
Evropsku karijeru je počeo u Uniksu iz Kazanja. Stigao je do MVP titule u Evropkupu i VTB ligi. Nedugo zatim preselio se u Fenerbahče, a sa Željkom Obradovićem je stigao do finalnog turnira Evrolige, na kojem je REa bio neprelazna prepreka. Real je kasnije osvojio titulu prvaka Evrope. Prelazni rok je bio šokantan kada ja Gaudlok u pitanju.
„Ostao sam u šoku kada mi je rečeno da Fenerbahče ne računa na mene u sezoni koja sledi. Prihvatio sam takvu odluku i krenuo da tražim novi klub. Usledila je ponuda Galatasaraja, a zatim sam na društvenim mrežama dobijao pretnje smrću. Razmišljao sam šta da radim. Izabrao sam odlazak u Kinu“ rekao je Gaudluk za Eurohoops net.
Godinu dana i ponovo povratak u Evroligu. Ovoga puta u dresu Makabija, koji će Gaudlok pokušati da vrati na staze stare slave.
„Lepo mi je u Tel Avivu. Osećam se dobro. Makabi je veliki klub. Znam da postoji mogućnost da se ponovo nađem u „Areni“ pred navijačima Fenera. Znam da neće biti prijatno, ali ja zaista nisam želeo da se desi sve kao što se desilo“.





