Izvor: MozzartSport.com, 02.Maj.2021, 21:45

Galata uhvatila ritam, lepotica Akbabe (VIDEO)

Uspešno veče Lavova - 2:0

Bešiktaš se izdvojio na prvom mestu, a Fenerbahčeu i Galatasaraju ostaje da se nadmeću za titulu viceprvaka i Ligu šampiona. I u tom smislu Galata je odradila dobar posao na gostovanju Genčlerbirligiju gde je slavila sa 2:0 (1:0).

Mučila se Galata da probije oklop domaćina, a uspela je to da učini kada je bilo najvažnije, kada se lomilo krajem prvog poluvremena. Posle toga joj je bilo lakše da igra jer je Ibrahim Dervišoglu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << pogodio u 44. minutu utakmice.

To je ujedno bio šok za fudbalere Genčlerbirligija koji nisu uspli da se konsoliduju ni na poluvremenu, pa je Galata to iskoristila i u 53. minutu potvrdila pobedu preko Emrea Akbabe koji u poslednje vreme igra u odličnoj formi.

Uhvatio je volej na drugoj stativi i sa tom fudbalskom lepoticom od gola zaključio posao na ovoj utakmici.

Ovako je Galatasaraj vezao treću pobedu, ukupno mu je četvrti trijumf na poslednjih pet utakmica, a uz to ima i jedan remi.

Sa ova tri boda Galata je na 75 i ima šest manje od Bešiktaša. Sa druge strane, prati ga Fener koji je na koti 73 i ima meč manje. Biće tu velike borbe do samog kraja. Ulog je i dalje veliki, iako se možda više kod Fenera i Galate ne radi o titulu.

TURSKA 1 – 39. KOLO