Francuska preokrenula, pa jedva preživela Mađarsku!

Izvor: B92, 27.Jan.2021, 23:18

Francuska preokrenula, pa jedva "preživela" Mađarsku!

Rukometaši Francuske pridružili su se selekcijama Danske, Švedske i Španije u polufinalu Svetskog prvestva u Egiptu.

Najzanimljiviji duel odigran je u Gizi, gde su "trikolori" savladali Mađarsku posle preokreta sa 35:32 i to posle produžetka.

Izabranici Gijoma Žila su veoma loše startovali meč i vrlo brzo imali šest golova zaostatka.

Sredinom prvog dela Francuska je dodala gas, smanjila vođstvo naših severnih suseda, koji su ipak prednost zadržali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << do pauze.

Na početku drugog poluvremena igralo se oprezno na obe strane, gol za gol, da bi u 40. minutu Francuzi prvi put poveli na utakmici.

Nakon toga je u dva navrata bilo nerešeno, da bi u poslednjih 10 minuta najtrofejnija reprezentacija na svetu uspela da napravi seriju.

Činilo se da će tri gola prednosti biti dovoljna, međutim, Mađarska je uzvratila, ponovo izjednačila, odbranila se u završnici i uvela meč u produžetke.

Francuska u dodatnih dva puta po pet minuta nije želela ništa da prepušta slučaju, dobila ovaj period sa 5:2 i tako zakazala meč sa Švedskom u polufinalu.

Najbolji u redovima Francuske bio je kapiten Gigu sa šest golova, pet je postigao Deska, a četiri Remili.

Kod Mađarske najviše pogodaka je dao Banhidi, šest.