Frajburg i dalje juri Evropu VIDEO

Izvor: B92, 10.Mar.2024, 19:01

Fudbaleri Frajburga su savladali Bohum u gostima sa 2:1, u okviru 25. kola Bundeslige.

Ispostavilo se da je ekipa Frajburga već početkom drugog poluvremena "osigurala" pobedu, pošto je povela sa 2:0, a domaćin je uspeo samo da ublaži poraz.

Frajburg je trenutno na osmom mestu tabele nemačkog šampionata sa 33 boda, dok je Bohum 15. sa 25.

Gosti su do vođstva došli u 36. minutu, kada je Mihael Gregorič proigrao Maksimilijana Egeštajna, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a Nemac bio precizan za 1:0.

Asistent kod prvog gola, upisao se i sam u strelce u 53. minutu, kada je pogodio na asistenciju Japanca Ricu Doana za 2:0.

Domaća ekipa je ublažila prednost u 62. minutu, kada je Ukrajinac Ivan Ordets postigao pogodak posle proigravanja Kevina Štogera – 2:1.

Povremeni srpski reprezentativac Erhan Mašović odigrao je čitav meč za Bohum.

Frajburg u nastavku takmičenja dočekuje Bajer Leverkuzen, dok Bohum gostuje Majncu.