Fortuna bolja od Kelna za beg iz opasne zone

Izvor: B92, 03.Nov.2019, 19:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Fortune pobedili su ekipu Kelna sa 2:0, u utakmici 11. kola Bundeslige.

Strelci u Diseldorfu bili su Ruven Henings iz penala u 38. i Erik Tomi u 61. minutu.

Bila je to treća pobeda Fortune, dok je Keln doživeo sedmi poraz posle čega se nalazi na pretposlednjem, 17. mestu na tabeli.

Fortuna je pobedom izašla iz zone ispadanja. Sada je 13. na tabeli sa 10 bodova.

Domaćin je poveo u 38. minutu. Rafael Čikos je neoprezno oborio Pedra >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Moralesa u kaznenom prostoru, a Ruven Henings preciznim udarcem u levi donji ugao savladao golmana Horna.

Pobeda Fortune overena je u 61. minutu. Erik Tomi je pretrčao posle ispucavanja lopte i kontre više od počla terena pre nego što se oslobodio čuvara i rutinski zatresao mrežu "jarčeva".

U narednom kolu, Keln 8. novembra dočekuje Hofenhajm, dok Fortuna dan kasnije gostuje Šalkeu.