Fiorentina slavila u Torinu, lider pao u Napulju

Izvor: Blic, 02.Mar.2008, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gol Osvalda u trećem minutu nadoknade doneo je pobedu Fiorentini protiv Juventusa (3:2) na stadionu "Komunale" u Torinu.

Osvaldo je zbog skinutog dresa i preteranog radovanja dobio drugi žuti karton ali bodovi su otišli u Firencu, a na ovom isključenju verovatno niko neće zameriti prvotimcu Fiorentine.

Osim strelca Osvalda zasluge za pobedu pripadaju strelcu drugog gola i asistentu kod trećeg Papi Vaigu.

Trojkom iz Torina «ljubičasti» >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << su se približili trećeplasiranim crno belima na samo bod koji imaju sve manje šanse za drugo mesto i direktan plasman u Ligu šampiona.

Kandidati za Kup UEFA Udineze i Sampodrija igrali su kao domaćini. Dok je ekipa iz Udina golovima u 29. i 31. minutu rutinski stigla do tri boda protiv Atalante, Đenovljani su na svom «Luiđi Ferarisu» dva puta morali da stižu vođstvo Torina da bi osvojili bod. Konačan rezultat postavio je Antonio Kasano golom u 52. minut, a isti igrač isključen je tri minuta pre kraja.

Komunistički Livorno je u derbiju donjeg dela tabele golom Dijamantija pobedio južnjačku Kataniju i zabeležio šestu pobedu u sezoni. Pobedu je zabeležio i polsednjeplasirani Kaljari, dok je jedini meč popodnevnog termina koji je završen bez golova onaj između Ređine i Palerma.

U poslednjem meču 26. kola Napoli je pred svojim vatrenim navijačima savladao lidera i branioca titule Inter 1:0. Strelac odlučujućeg gola bio je bivši fudbaler Juventusa Marselo Zalajeta u trećem minutu. Pobeda Napolitanaca mogla je da bude još ubedljivija da Žulio Sezar nije odbranio penal Zalajeti u 75. minutu. Sa