Fiorentina sa igračem manje izvukla bod protiv Milana

Izvor: B92, 22.Feb.2020, 23:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Milana i Fiorentine podelili su bodove u poslednjem subotnjem meču 25. kola italijanske Serije A – 1:1 (0:0).

Rosoneri su bodom na teškom gostovanju u Firenci preuzeli sedmu poziciju, dok Viola ostaje na veoma lošem 13. mestu.

Nikola Milenković i Dušan Vlahović odigrali su ceo meč, dok Aleksa Terzić nije ulazio u igru.

Prvu priliku na meču imao je Gaetano Kastrovili u 13. minutu, ali je loše šutirao iz izgledne pozicije.

Četiri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minuta kasnije je Ante Rebić odlično šutirao glavom posle dobrog centaršuta, međutim istakao se Dragovski i odbranio njegov udarac.

U 34. minutu je Zlatan Ibrahimović postigao vodeći pogodak za Milan, ali je sudija posle upotrebe VAR tehnologije poništio pogodak zbog igranja rukom u začetku akcije.

Donaruma se povredio u 52. minutu i zamenio ga je Begović.

Vodeći pogodak za Milan stigao je u 56. minutu, a strelac je ponovo bio Ante Rebić.

Lopta je stigla do hrvatskog reprezentativca, koji šutira sa deset metara i pogađa Pecelu, od kojeg se lopta odbija u mrežu.

Šest minuta kasnije je Enrik Dalber, 28-godišnji vezista Fiorentine, kao poslednji igrač odbrane srušio Zlatana Ibrahimovića sa leđa i zaradio direktan crveni karton.

Milan je postigao gol u 71. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda.

Dušan Vlahović je imao dobru priliku u 73. minutu, a izjednačenje je stiglo u 84. minutu.

Romanjoli je skrivio jedanaesterac, a kazneni udarac u gol pretvorio je Emilijano Pulgar.