Izvor: Glas javnosti, 28.Jan.2010, 19:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ferari predstavio bolid F10
MARANELO - Najtrofejniji tim u Formuli jedan Ferari predstavio je danas novo vozilo F10 za predstojeću sezonu u svetskom šampionatu.
- Prošle sezone nismo bili konkurentni i nadamo se da će ova godina biti prekretnica. Želimo ponovo da pobeđujemo - rekao je direktor ekipe Stefano Domenikali. Ferari je prošlu sezonu završio na četvrtom mestu u konkurenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << konstruktora, a vozači Kimi Raikonen, Felipe Masa i Đankarlo Fizikela završili su šampionat na šestom, 11. i 15. mestu. Fizikela je zamenio Masu sredinom prošle sezone, jer je Brazilac doživeo težak udes u kvalifikacijama za Veliku nagradu Mađarske. Masa će se ove sezone vratiti u Ferari, a s njim će u italijanskom timu biti dvostruki svetski šampion Španac Fernando Alonso. Fizikela će biti prva rezerva.
- Alonso može i do treće titule. Mislim da je pravi trenutak, za njega i za Ferari, a Felipe ima priliku da pokaže kakav je vozač - dodao je on. Sezona u Formuli jedan počinje 14. marta, trkom za Veliku nagradu Bahreina.
Pogledaj vesti o: Formula 1

















