FA KUP: Dve lude utakmice i prolaz Liverpula

Izvor: Mondo, 06.Jan.2013, 20:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Arsenal do 81. Minuta gubio, a onda golovima Podolskog i Gibsa došao do preokreta. Svonsi, ipak, izbegao poraz. Staridž debitovao golom za Liverpul, koji je dalje prošao sudijskom greškom!

Sjajnu utakmicu odigrali su Svonsi i Arsenal u 3. kolu FA kupa na stadionu Liberti, a ništa manje uzbudljivo nije bilo ni u duelu petoligaša Mensfilda i Liverpula.

Svonsi je protiv "tobdžija" poveo golom, koga drugog nego Španca Mičua. U toku je bio 58. minut, odnosno prošlo >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je samo nešto više od minuta nakon što ga je trener Mihael Laudrup poslao na teren. Bio je to Mičuov 15. pogodak ove sezone.

A tek kako ga je postigao... Posle uspešnog skoka Nejtana Dajera lopta je došla do Mičua, on ju je jednim potezom prebacio preko Pera Metezakera, jurnuo ka golu Arsenala, bio brži i spretniji od dvojice protivničkih igrača i oštrim udarcem po zemlji savladao Vojceha Šćešnija.

Do tog trenutka nije bilo previše uzbuđenja, ali je onda krenulo ludilo!

Arsenal je ređao šanse, a domaći se dobro branili. Sve do 81. minuta, kada je pogodio Lukas Podolski iz gužve koja je nastala posle kornera. Bio je to još jedan pogodak "rezerviste" u ovom meču.

"Tobdžijama" izjednačenje nije bilo dovoljno. Samo dva minuta kasnije usledio je novi odličan napad, dupli pas Kirona Gibsa i Mikaela Artete, a onda fantastičan volej Gibsa pod prečku Vormovog gola!

Iako su mnogi tada pomislili da je Arsenal prošao dalje, usledio je šok za goste. U 87. minutu Deni Graham je precizno šutirao sa ivice peterca za izjednačenje. I novi meč, ali ovaj put u Londonu.

Posle novog izjednačenja usledila je opšta jurnjava po terenu, još nekoliko dobrih šansi na obe strane, međutim, nije bilo novog preokreta.

Liverpul nije dozvolio iznenađenje protiv nižerazrednog Mensfilda, međutim, rezultat i nije baš ubedljiv kao što su mnogi očekivali - 2:1. Šta više, gosti su do pobede došli sudijskim previdom, odnosno zahvaljujući igranju rukom Luisa Suareza!

Izabranici Brendana Rodžersa dobro su počeli, golom debitanta Danijela Staridža koji je nedavno stigao iz Čelsija, u 7. minutu.

Prednost je u 59. duplirao Suarez, ali je Urugvajac posle odbrane Alana Meriota rukom primirio loptu i potom je poslao u mrežu.

Gosti su poslednjih 10 minuta morali da strepe za prolaz dalje, jer je Met Grin uspeo da smanji na 1:2. Domaćin je hrabro igrao ceo meč i čak 13 puta uspeo da šutira u okvir gola (tri više od igrača Liverpula), međutim, izostalo je prvorazredno iznenađenje, pa je slavniji klub prošao dalje.

U trećem kolu FA kupa ostalo je još da se u ponedeljak odigra utakmica Čeltenhem - Everton.

Izveštaje sa ranijih utakmica možete videti OVDE.

(MONDO, foto: Beta-AP)

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.