Izvor: Vesti-online.com, 24.Jan.2011, 22:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Evrokup: Hemofarm gostuje u Las Palmasu
Trener košarkaša Hemofarma Željko Lukajić izjavio je da je Gran Kanarija favorit u predstojećem meču drugog kola grupe I druge faze takmičenja u Evrokupu.
"Gran Kanarija igra veoma kvalitetnu košarku, sa dosta šuteva i brzom tranzicijom lopte, kao i agresivnošću preko celog terena. Tipičan su predstavnik španske škole košarke i izuzetno ih cenim kao protivnika. Poznato je da su izuzetno opasni kao domaćini, a njihova prednost u odnosu na ostale ekipe u našoj grupi >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je i to što su igrači dugo godina zajedno. Imaju kontinuitet, a čak su i stranci više sezona tu. Naravno, imamo svoje šanse za pobedu i nećemo se predavati. Bitno je samo da ispoštujemo dogovor i realizujemo ono što smo vežbali na treninzima, ali i da na njihovu agresivnost odgovorimo istom merom. Koliko će nam Gran Kanarija to dozvoliti i koliko ćemo mi biti raspoloženi, videćemo na terenu", rekao je Lukajić.
Kapiten Hemofarma Miljan Pavković smatra da je Gran Kanarija kvalitetna ekipa.
"Očekujem lepu i borbenu utakmicu. Iako su oni favoriti na papiru, mi ćemo dati svoj maksimum u ovom trenutku, s obzirom na to da smo i dalje desetkovani u reketu, i potruditi da se ih iznenadimo. Oni imaju sjajne pojedince, pre svega Džejsija Kerola, koji je glavni poenter u timu, a i mi imamo svoje adute. Bilo bi odlično kada bismo napravili brejk, jer je naša grupa I najteža u ovom delu Evrokupa. Sve ekipe će kalkulisati da dobiju sve utakmice kod kuće i makar jednu na strani", ocenio je Pavković.
Utakmica će biti odigrana sutra od 21,30 časova u Las Palmasu.
Nastavak na Vesti-online.com...
Vrščani traže „brejk“ na ostrvu
Izvor: Sportske.net, 24.Jan.2011
Košarkaši Hemofarma u utorak od 21.30 u Las Palmasu igraju protiv Gran Kanarije meč drugog kola grupe I Evrokupa. Vrščani traže šansu za brejk, a domaćin želi iskupljenje za poraz od Uniksa.








