Everton bolji od Čelsija za prekid crne serije

Izvor: RTS, 07.Dec.2019, 17:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Evertona savladali su Čelsi sa 3:1 u prvom meču 16. kola Premijer lige.
Domaćin je uspeo da nadigra favorizovanog rivala i posle tri vezana poraza zabeleži pobedu i pobegne iz opasne zone. Everton je sa nova tri boda sakupio 17 i nalazi se na 15. mestu na tabeli. Čelsi je ostao na 29 bodoma i trenutno je na četvrtoj poziciji.

Everton je poveo već u petom minutu preko Ričarlisona. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Drugi gol domaćin je postigao u 49. minutu precizan je bio Kalvert-Leving.
Čelsi je smanjio prednost u 52. minutu. Mateo Kovačić je uputi snažan i precizan udarac sa kapuce šesnaesteca i zatresao mrežu.
Ipak, gosti nisu uspeli da stignu do izjednačenja, Everton je postigao i treći gol u 84. minutu. Ponovo se u listu strelaca upisao Kalvert-Leving, koji se odlično snašao posle gužve u šesnaestercu i pronašao put lopti do mreže.