Englezi dirigovali, Dortmund napunio mrežu Duizburga VIDEO

Izvor: B92, 14.Sep.2020, 22:37

Englezi dirigovali, Dortmund napunio mrežu Duizburga VIDEO

Fudbaleri Borusije Dortmund ostvarili su ubedljivu pobedu protiv Duizburga u prvom kolu Kupa Nemačke – 5:0 (3:0).

Dortmund je započeo novu sezonu zvaničnom utakmicom u Kupu i bio je ubedljiv.

Istakli su se mladi Englezi Džejdon Sančo i Džu Belingem, ali i Torgan Azar i kapiten Marko Rojs.

Sve je počelo u 14. minutu, kada je Džejdon Sančo realizovao jedanaesterac.

Vicel je "napucao" defanzivca domaće ekipe u ruku, sudija je pokazao na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << belu tačku, a mrežu je pogodio Sančo.

Mladi engleski reprezentativac Džud Belingem postigao je gol na debiju na zvaničnoj utakmici.

Sjajnu akciju odigrali su fudbaleri Dortmunda, razmenili su 11 dodavanja, a Torgan Azar je "štiklom" uposlio Belingema, koji je u 30. minutu iskoristio fantastičnu asistenciju i duplirao prednost.

Dominik Volkmer je zbog oštrog starta zaradio direktan crveni karton u 38. minutu i domaćin je ostao sa igračem manje.

To je odmah iskoristio Dortmund i Torgan Azar postiže lep gol iz slobodnog udarca.

U 50. minutu "poker".

Rejna je izveo slobodan udarac, gađao je po zemlji, a loptu je u gol skrenuo Vicel.

Kapiten Marko Rojs zatresao je mrežu u 58. minutu.

Dobio je odličnu loptu u prostor, ostao usamljen ispred golmana, ofsajda nije bilo i rutinski je realizovao šansu za 5:0.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.