Izvor: Vesti-online.com, 19.Okt.2012, 21:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Engleski mediji se obrušili na Marka Jarića
Britanski mediji nastavili su sa vršenjem pritiska na Srbiju posle kruševačkog incidenta, ovog puta napadom na košarkaša Marka Jarića.
Nejt Robinson i Rajan Alen vole Srbiju - foto: Twitter@markojaric)
Marko Jarić je dan posle incidenta uputio dva tvita u kojima je objasnio da je sramota što smo >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << sebi dozvolili da nam Englezi drže slovo o rasizmu.
Jarić je podsetio na dugu istoriju ropstva i huliganizma na Ostrvu, što je posebno ražestilo britanske medije, koji nisu uspeli da nađu prevodioca sa srpskog, nego su tvitove prevodili na internetu.
Jarić je u sredu tvitovao:
"Da li je moguće da nas Englezi koji su izmislili huliganizam i ropstvo sada uče ljudskim pravima. Treba da nas je sramota”, a potom dodao:
"I u Engleskoj ima rasizma itekako, ali da ceo stadion pušta majmunske krike momku koji nema ni 20 godina? Stvarno smo preterali", kritikovao je Jarić navijače na stadionu "Mladost" u Kruševcu.
Britanski mediji su za prevod tih tvitova koristili Google translate ili neko slično sredstvo i dobili iskrivljenu verziju, pa izgleda kao da Jarić kritikuje Srbe što uče od “robovlasnika i huligana Engleza”.
“U Engleskoj ima rasizma, i kako se ceo stadion osećao slušajući majmunske krike momka koji nema ni 20 godina”, glasi prevod prilično konfuzne rečenice koju su objavili.
Telegraf, koji je Jarića proglasio “najpoznatijim srpskim sportistom”, objašnjava kako je Srbija već kažnjavana zbog rasističkih incidenata, a Daily Mail u gotovo identičnom tekstu napominje i da je u UK ropstvo ukinuto 1833, ne navodeći koliko dugo su posle toga britanski brodovi prevozili tuđe robove u komercijalne svrhe.
Jarić je na svom tviter nalogu kao status postavio da je odgovoran za ono što je rekao, a ne za način n akoji drugi tumače njegove reči.
Bivši reprezentativac Srbije igra u timu sa reprezentativcem Velike Britanije Luolom Dengom, koji je rođen u Južnom Sudanu, a tokom duge karijere u NBA i pre toga u Evropi odlično je sarađivao i družio se sa brojnim sportistima afričkog porekla.
Posle optužbi sa Ostrva Jarić je odgovorio novim tvitom:
“U čemu je problem sa engleskim medijima? Prestanite da iskrivljujete moje reči. Ja odlično znam da Srbi nisu rasisti. Publika je htela samo da isprovocira momka”, a zatim je postavio fotografiju na kojoj njegovi saigrači Rajan Alen i Nejt Robinson drže transparent “I love Serbia”.
Pogledaj vesti o: Kruševac
Nastavak na Vesti-online.com...
Englezi se obrušili na loše prevedenog Jarića
Izvor: Kurir, 19.Okt.2012
Marko je kao odgovor na Tviter postavio fotografiju na kojoj njegovi saigrači Rajan Alen i Nejt Robinson drže transparent “I love Serbia”...Engleski mediji su se sada obrušili na košarkaša Marka Jarića, koji je je dan posle incidenta na utakmici mladih fudbalskih reprezentacija Srbije i Engleske...






