Izvor: B92, 07.Dec.2002, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Engleska: Mančester - Arsenal 2:0, novi poraz Liverpula

Fudbaleri Mančestera u velikom stilu vratili su se u trku za šampionsku titulu. Posle Liverpula, poražen je i Arsenal 2:0 u derbiju kola. Golove za ekipu sa Old Traforda postigli su Veron u 22. minutu i Pol Skols u 73.minutu.

Na prepunom stadionu u Mančesteru, domaći su krenuli ofanzivno i već posle 20-tak minuta došli do prednosti nakon odlične kombinacije Van Nistelroja i Skolsa koju je udarcem sa nekoliko metara završio Veron. Sa druge strane Arsenal se najviše oslanjao na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << individualne akcije Anrija koje nisu donele rezultata. Da problemi za menadžera Arsena Vengera budu još veći pobrinuo se rezervni golman Rami Šaban koji se povredio u 43.minutu prilikom ispucavanja jedne lopte. Njega je zamenio treći golman Tejlor.

Pobedu Mančesteru osigurao je Skols u 73.minutu ponovo posle jednog dobrog pasa Van Nistelroja.

U ostalim mečevima 17. kola Liverpul je ponovo poražen, ovog puta na gostovanju Čarltonu sa 2:0. Oni su sada pali sa druge na četvrtu poziciju, iza Čelsija, koji je po drugi put u 3 dana pobedio Everton sa 3:1 i Mančester Junajteda. Ekipa Lidsa doživela je i deseti poraz u sezoni, od Fulama sa 1:0, dok je Blekburn, golom Šorta u 90. minutu, izvukao bod na gostovanju Boltonu.

Mančester J. - Arsenal 2:0