Izvor: RTS, 22.Apr.2009, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ekspedicija sa zastavom Univerzijade na Tibetu
Planinarska ekspedicija "Everest 2009" koja sa sobom nosi zastavu Univerzijade stigla je na Tibet i trenutno se nalazi u gradu Tingri na 4.200 metara nadmorske visine.
Vođa ekspedicije Dragan Jaćimović napisao je u svom dnevniku da su se članovi ekspedicije slikali sa zastavom Univerzijade Beograd 2009, "tako da je i ona započela svoj put do krova sveta", navedeno je u saopštenju.
Zastava koju nosi ekspedicije koristiće se na otvaranju 25. letnje Univerzijade koja će se održati od 1. do 12. jula ove godine u srpskoj prestonici.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








