Efes se revanširao Zvezdi, 24 poena Dragića

Izvor: N1 televizija, 12.Jan.2018, 21:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Efes se revanširao Zvezdi, 24 poena Dragića

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 17. kolu Evrolige. Efes je slavio u Istanbulu rezultatom 104:95, a tim Dušana Alimpijevića je tako upisao 10. poraz u elitnom takmičenju.

Uskoro opširnije...

Tok meča:

Starting 5⃣against @AnadoluEfesSK#EFSCZV#GameON#WeAreTheTeampic.twitter.com/eUwYnuXcJi

Kızılyıldız karşısındaki ilk 5: #EFSCZV#GameONpic.twitter.com/QCvrmF8nzi
>> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << />
Prve poene na meču za crveno-bele postigli su Bjelica i Feldin posle sjajnog prodora, dok je sa druge strane poentirao Brajant Danston za 4:2.

Hrvatski košarkaš Krunoslav Simon je posle kontre doneo izjednačenje svom timu (4:4), a posle greške Tejlora Ročestija koji je sa loptom izašao u aut, lopta je ponovo pripala domaćim košarkašima.

Za novo vođstvo tima Dušana Alimpijevića precizan sa linije za tri poena bio je Džejms Feldin (7:4),  a brze poene za smanjenje zaostatka postiže Brok Motum (7:6).

Lesor posle tajm-auta povećava na 9:6, ali lake poene postiže i Brajant Danston s adruge strane za 9:8.

I u nastavku prvog perioda viđena je velika borba u Istanbulu, vođstvo se smenjivalo, a 17 sekundi pre kraja prve četvrtine pre odlaska na tajm-aut Efes je stigao do pola koša prednosti (22:21).

.@ThiasLsf goes skywards for the big rejection ❌#7DAYSMagicMomentpic.twitter.com/nQE2licPzZ

Drugu deonicu bolje je otvorio tim Ergina Atamana. Pogađali su Zoran Dragić i Erik Mekolum, a Zvezdu su u životu držali Tejlor Ročesti i Stefan Janković koji je na startu druge četvrtine pogodio trojku.

Anadolu Efes 22 - 21 Kızılyıldız | 1. Çeyrek Sonucu #EFSCZV#GameONpic.twitter.com/3MqirjdqQd

Posle nešto više od četiri minuta igre u drugom periodu Efes je stigao do najveće prednosti u dosadašnjem toku meča (35:28)

Sa linije slobodnih bacanja "upisao" se Vladimir Štimac i povećao na 37:28. 

Lesor je posle ofanzivnog skoka postigao i šesti poen za 37:30.

You don't block those ones❗@brockm12 trails and slams.#7DAYSMagicMomentpic.twitter.com/RsOj0N0wYn

Zvezda je i u nastavku imala problema u odbrani, a Efes je poenima Tonija Daglasa i Derika Brauna stigao do +13 (43:30).

Nastavljen je napadački okršaj dveju ekipa. Ročesti je poentirao sa linije za tri poena, a sjajnu partiju nastavio je Zoran Dragić poenima posle prodora.

Crveno-beli su se probudili krajem druge deonice. Poentirao je Ročesti, Davidovac je pogodio trojku, a zatim je i posle faula Krunoslava Simona bio precizan sa linije slobodnih bacanja, pa je Zvezda smanjila zaostatak (49:44).

Halftime: @AnadoluEfesSK - BC Crvena zvezda mts 50:46@BjelicaMilko & @Trochestie 8 pts, @KiNGJF4 & @ThiasLsf 6 #EFSCZV#GameON#WeAreTheTeampic.twitter.com/G4JHHBnjqd

Efes je i u drugom poluvremenu održavao vođstvo, ali je i Zvezda držala priključak. Poenima Ročestija i Bjelice Zvezda se približila na -3 (58:55).

Trojkom uz faul Erik Mekalum je povisio na 61:55.

Zvezda se ponovo probudila krajem treće deonice, a istakli su se Tejlor Ročesti, Dejan Davidovac i  Stefan Janković i tako smanjili zaostatak crveno-belih na 71:69

'Give me some of that'

Bryant Dunston throws it down❗#7DAYSMagicMomentpic.twitter.com/19vISuwnB5

Tim Ergina Atamana nije se predavao. Pogađali su u nastavku Krunoslav Simon i Toni Daglas i tako povisili na 77:71 pred poslednjih 10 minuta.

Anadolu Efes 77 - 71 Kızılyıldız | 3. Çeyrek Sonucu #EFSCZV#GameONpic.twitter.com/dHQCVS7aKY

Zvezda je u poslednjoj deonici ispunila bonus posle nešto više od dva minuta igre, a Efes je brzim poenima stigao do 84:78.

Efes je u nastavki odlično kontrolisao igru u napadu i bez mnoho problema održavao prednost.

Pogađali su Erik Mekalum i Brajant Danston, a Crvenu zvezdu su u životu držali Milko Bjelica, Džejms Feldin i Matijas Lesor.

Četiri i po minuta pre kraja Efes je stigao do sedam poena prednosti 88:81. 

Tada je Stefanu Jankoviću sviran nesportski faul, zbog malog sukoba sa Brokom Motumom, koji je sa linije slobodnih bacanja povisio na 90:81. 

Lesor je posle pik en rola položio za 90:83, a zatim je i četvrtim faulom poslao Zorana Dragića na liniju penala.

Dragić je bio precizan za +9 turskog tima, a zatim je trojkom osigurao dvocifreno vođstvo Efesa 95:83.
Pogledaj vesti o: Evroliga

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.