Izvor: SrbijaDanas.com, 24.Jan.2020, 23:41

EP U RUKOMETU: Evo ko će se sa Hrvatima boriti za ZLATO

Španija i Slovenija se sastali u polufinalu.
Rukometna reprezentacija Španije imaće priliku da odbrani titulu prvaka Evrope, jer je u polufinalu bila bolja od Slovenije rezultatom 34:32 (20:15). Crvena furija će se u finalu sastati sa Hrvatskom koja je u prvom polufinalu bila bolja od Norveške posle četiri produžetka (više pročitajte OVDE).
Španci su krucijalnu prednost stvorili u drugoj polovini prvog poluvremena kada su se serijom 5:1 odlepili na četiri gola prednosti, a posle prvih pola sata igre su vodili sa ubedljivih 20:15. U drugom poluvremenu je Crvena furija održavala prednost sve do same završnice kada su Slovenci serijom 3:0 prišli na dva gola zaostatka, ali im je ponestali vremena...