Izvor: Mondo, 08.Sep.2015, 12:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EP 2015: Navijaču BiH godinu dana zatvora!
Navijač Bosne i Hercegovine na Eurobasketu provešće godinu dana iza rešetaka i pet godina van sportskih takmičenja zbog nacističkog pozdrava
Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock
Edin Mehinović, navijač košarkaške reprezentacije BiH sa stalnim boravkom u Holandiji, osuđen je na godinu dana zatvora zbog nacističkog pozdrava tokom utakmice prvenstva Evrope između Izraela i Rusije.
Prekršajni sud u Monpeljeu kaznio je 35-godišnjeg Mehinovića i >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << petogodišnjom zabranom dolaska na sportska takmičenja, preneo je "Parizijen".
Mehinović se pored nacističkog pozdrava ponašao i prostački prema publici, što mu je dodatno povećalo kaznu.
Bosanskohercegovački navijač je pratio meč između Izraela i Rusije, posle poraza BiH od Poljske u prvom kolu šampionata Evrope.











