EK: Uniks jači od Dubljevića

Izvor: B92, 19.Feb.2014, 00:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Uniksa otvarili su petu pobedu u Last 32 fazi Evrokupa, trijumfovali su u Valensiji nad domaćom ekipom rezultatom 76:73.

Ovim uspehom ruski tim se učvrstio na prvoj poziciji grupe O, iz šest mečeva ima samo jedan poraz, dok Španci sada imaju skor od tri pobede i tri neuspeha.

Najefikasniji u sastavu Uniksa bio je Endru Gudelok sa 25 poena, Čak Ejdson i Jan Vujukas ubacili su po devet, a na drugoj strani briljirao je Bojan Dubljević sa 20 poena i 12 skokova.
Gosti su odigrali fantastičnu prvu četvrtinu, ekipi Velimira Perasovića ubacili su čak 31 poen, međutim Valensija se konsolidovala u nastavku pa je na poluvremenu bilo svega osam poena prednosti za goste.

Drugo poluvreme donelo je dobru igru domaćih, neutralisali su razliku, međutim to nije bilo dovoljno za preokret, Uniks je poslednju četvrtinu dobio rezultatom 15:12.