Izvor: B92, 17.Sep.2008, 15:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Džerard: Nisam zadovoljan igrom
Kapiten Liverpula Stiven Džerard izjavio je da nije zadovoljan igrom svog tima u drugom poluvremenu meča sa Olimpikom.
Džerard je bio dvostruki strelac u pobedi Liverpula u Marselju od 2:1 u prvom kolu Lige šampiona. "U prvom delu meča igrali smo dobro, ali su nas u nastavku žestoko 'pritiskali' sa svih strana. Pravi junak nisam ja već, golman Hoze Reina i odbrambeni igrači. Bili su sjajni", rekao je Džerard za dnevnik "Dejli Telegraf".
Kapiten Liverpula >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izjavio je da ga Olimpik nije iznenadio agresivnom igrom, ali je istakao da engleska ekipa ne sme sebi da dozvoli da 45 minuta igra defanzivno.
"Znamo da ćemo morati da podnesemo pritisak u Ligi šampiona, ali mi smo praktično prestali da igramo u drugom poluvremenu. Nije me Olimpik iznenadio, jer sam znao da igraju u napadu sa nekoliko brzih igrača", objasnio je Džerard.
Trener Liverpula Rafael Benitez rekao je da ekipa ima još mnogo prostora za napredak.
"Znamo da možemo mnogo bolje, to su igrači sami priznali posle utakmice. Imamo potreban kvalitet, a ako da dobijemo sve mečeve kod kuće, plasiraćemo se u osminu finala Lige šampiona", zaključio je Benitez.
Fudbaleri Liverpula će u drugom kolu, koje se igra 1. oktobra, dočekati PSV Ajndhoven.









