Dva penala, dva crvena kartona i pobeda Zvezde protiv TSC-a

Izvor: Beta, 03.Mar.2021, 19:25

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u gostima ekipu TSC-a sa 3:1, u utakmici 25. kola Super lige Srbije.Dva gola za crveno-bele postigao je Milan Pavkov, u 54. i 70. minutu, a u strelce se upisao i Gelor Kanga sa penala u 68. minutu. Jedini pogodak za TSC postigao je Nenad Lukić sa bele tačke u 58. minutu.Zvezda je prva na tabeli domaćeg šampionata sa 68 bodova, odnosno ima šest više od Partizana uz meč manje. TSC je sada sedmi sa 38 bodova. Posle prvog poluvremena bez mnogo uzbudjenja, Zvezda je povela u 54. minutu golom Pavkova. Mirko Ivanić je odradio veći deo posla, ubacio je loptu na peterac, a Pavkov je prosledio u mrežu.Bio je ovo prvi gol koji je TSC primio u prolećnom delu šampionata.Samo četiri minuta kasnije TSC je izjednačio. Milan Gajić je u kaznenom prostoru oborio Djuru Zeca zbog čega je zaradio crveni karton, a sudija Novak Simović je pokazao na penal. Siguran izvodjač bio je Lukić.Zvezda je deset minuta kasnije ponovo povela golom Kange sa penala. Prethodno je kapiten TSC-a Saša Tomanovć oborio Ivanića zbog čega je zaradio žuti karton, a potom i crveni pošto je nastavio s prigovorima. Tačku na meč u Senti stavio ...
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Partizan