Drugo vreme za Borkovića u kvalifikacijama

Izvor: Radio 021, 05.Sep.2015, 23:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Drugo vreme za Borkovića u kvalifikacijama

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković nastavio je sa dominacijom u Evropskom kupu turing automobila pošto je danas na stazi u Brnu ostvario drugo vreme u kvalifikacijama, iza Mata Homole za samo jednu desetinku.

Međutim, Borković je sa nova dva osvojena boda uvećao prednost u generalnom plasmanu nad najbližim rivalom, Petrom Fulinom, na 13 bodova, budući da Čeh nije bio među tri najbrža u kvalifikacijama.

"Vozio sam na ovoj stazi pre dve godine prvi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << put, pa mi je ovo prvi povratak u Brno od tada. Nisam imao mogućnosti da testiram kao ostali uoči ovog trkačkog vikenda, međutim, uzdam se u moj tim i njihovu sposobnost da mi i u ovako kratkom roku pronađu najbolji set-ap u odnosu na stazu", rekao je Borković nakon kvalifikacija.

Pančevački as osvrnuo se i na konkurenciju s kojom će u drugoj polovini sezone voditi žestoku borbu za titulu najboljeg vozača u Evropi.

"Ovo je domaća staza mojih glavnih konkurenata, Homole i pogotovo Fulina. Daću sve od sebe da se ne osvrćem na to i dam svoj maksimum na trkama", poručio je Borković.

Trke četvrtog Evropskog kupa turing automobila na stazi u Brnu biće vožene u nedelju od 12, odnosno 13.10 sati.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.