Drugi poraz kadeta na Siciliji

Izvor: B92, 12.Apr.2009, 00:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije doživela je i drugi poraz na turniru na Siciliji.

Reprezentativci Srbije do 16 godina izgubili su Raguzi od Rusije rezultatom 97:86, posle neizvesnih 35 minuta igre. U petak je Srbija na otvaranju turnira poražena od domaćina u finišu utakmice sa 86:85. Na poslednjoj utakmici na turniru, naša selekcija u nedelju igra sa Španijom od 17 sati.

Mladi košarkaši su vodili ravnopravnu borbu sa vršnjacima iz Rusije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sve do poslednjih pet minuta utakmice, kada su Rusi prelomili i na kraju zabeležili pobedu od 11 poena razlike, što je takođe bila najveća prednost na meču.

Kadetska reprezentacija Srbije je na turnir na Siciliji otputovala bez sedmorice igrača, među kojima su bila i Miljenović i Cvetković, koji su prošle nedelje svrstani u najbolju petorku turnira koji je naša selekcija osvojila u Francuskoj.

Njih dvojica su ostali u Srbiji da bi nastupali na završnom juniorskom turniru za svoje klubove.

U poslednjoj utakmici na turniru, Srbija u nedelju od 17 časova igra sa reprezentacijom Španije.

Srbija - Rusija 86:97 (25:24, 22:23, 24:25, 15:25)

Srbija: Pavlović 9, Reljić 12, Zdravković 5, Popovski 15, Milošević 17, Vujović 1, Anđušić 2, Radičević, Janković 15, Munjić 2, Bezbradica 8, Dangubić.