Drama u Vitoriji - pade šampion Evrope CSKA!

Izvor: MozzartSport.com, 17.Mar.2017, 23:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Baskonija došla do 15. pobede i načinila veliki korak ka četvrtfinalu

Baskonija je savladala CSKA s 79:78 i tako došla do 15. pobede i načinila veliki korak ka četvrtfinalu. Utakmica se rešavala u poslednjim minutima, a presudila je greška Miloša Teodosića u poslednjem napadu Armejaca.

Adam Hanga je dao 15 poena, Larkin je dodao 12. Kod gostiju Nando de Kolo je ubacio 22, dok je Teo imao 19 uz šest asistencija.

Bila >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je to teška borba dva veoma snažna protivnika. Udarac tamo, pa uzvraćen i tako skoro čitavih 30 minuta. Ipak, inicijativu na kraju treće deonice napravio je domaći borac i uz dobru igru Jake Blažiča došao je do prednosti od sedam poena pred ulazak u poslednju deonicu.

Ipak, jednostavno je ova utakmica morala da se rešava u poslednjim momentima. Koliko god bi Baskonija bežala, CSKA bi kao šampion Evrope uspevao da drži korak.

Utisak je da u tim momentima Armejci nisu igrali dobru odbranu, Baski su mnogo puta utrčavali i poentirali zakucavanjima što nije baš uobičajeno kada odbranu igra tim Dimitrisa Itudisa.

Teodosić je uzvratio trojkama, pa dodavanjem za Ogastina, Larkin je dao dvojku za poen prednosti, a potom je Teodosić izgubio loptu i domaći su došli do velikog trijumfa!