Dragan Džajić postao počasni građanin Uba

Izvor: Blic, 29.Dec.2012, 16:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dragan Džajić postao počasni građanin Uba

U prepunoj salu ubskog Doma kulture u petak je fudbalskoj legendi Draganu Džajiću uručena povelja kojom je proglašen za počasnog građanina svog rodnog grada.

Džajiću je priznanje uručio predsednik Ubske opštine Darko Glišić, a o njegovom životu i fudbalskoj karijeri govorili su i njegovi zemljaci - braća Savić, nekadašnji Zvezdin centarfor Dušan i Džajićev advokat Dragan, kao i ubski književnik Radovan Puletić.

Ubljanin Dragan Džajić (1946) prve >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << fudbalske korake načinio je u ubskom Jedinstvu, a u Crvenu zvezdu otišao je pre no što je napunio 18 godina.

Bio je jedan od najboljih fudbalera nekadašnje Jugoslavije, igrao je i u Bastiji sa Korzike, bio je treća "Zvezdina zvezda" (posle Rajka Mitića i Dragoslava Šekularca), levo krilo, kapiten, direktor i predsednik Crvene zvezde, koja je u Bariju osvojila titulu prvaka Evrope, a potom u Japanu i titulu svetskog klupskog prvaka u fudbalu.

Povezane vesti: Dragan Džajić počasni građanin Uba

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.