Izvor: RTS, 13.Feb.2022, 18:46

Dortmund se prošetao Berlinom, dva gola Rojsa

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su u gostima Union sa 3:0 u utakmici 22. kola nemačke Bundeslige.
Posle užasnog izdanja na svom terenu i ubedljivog poraza od Leverkuzena (5:2), fudbaleri Dortmunda su se (donekle) iskupili ubedljivom pobedom nad Unionom u Berlinu.

Brzo su "milioneri" slomili otpor domaćina, sa dva brza gola Marka Rojsa.
Ljubimac navijača Dortmunda je prvi gol postigao u 18. minutu, a drugi sedam minuta kasnije.
Domaći su zatresli mrežu četiri minuta kasnije, ali je gol poništen zbog faula.
Dortmund je iskoristio šokantan poraz vodećeg Bajerna i smanjio razliku na šest bodova.