Dortmund sa desetoricom odneo bodove iz Bremena

Izvor: B92, 09.Mar.2024, 21:51

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Verder u Bremenu rezultatom 2:1 (2:0) u meču 25. kola nemačke Bundeslige.

Ključne golove "milioneri" su postigli u prvom poluvremenu, tačnije, u 21. i 38. minutu kada su Donijel Malen i Džejdon Sančo pogodili za dvostruku prednost.

Međutim, prvi deo meča je Marsel Sabicer dobio direktan crveni karton i promenio tok susreta.

Zbog toga smo u nastavku gledali drugačiji susret, sa mnogo više napada Verdera. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Oni su se isplatili u 70. minutu kada je Njinma smanjio rezultat, ali domaćin ništa više od toga nije uspeo da uradi.

Borusija je slavila trijumf i skočila na 4. mesto sa 47 bodova, dok je Verder ostao na 9. poziciji sa 30.