Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Jul.2008, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Doček plivačima Lenđeru i Silađiju
BEOGRAD - Najbolji mladi plivači Srbije Ivan Lenđer i Čaba Silađi, osvajači tri srebrne i jedne bronzane medalje na svetskom juniorskom prvenstvu u Montereju, doputovali su danas na beogradski aerodrom "Nikola Tesla", gde ih je dočekala ministarka omladine i sporta Snežana Samardžić Marković.
"Vaši rezultati su najbolji primer omladini Srbije da se uspeh postiže jedino velikim individualnim radom. Potrudićemo se da ubuduće vrhunski rezultati budu proizvod >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i sistemskog rada", rekla je ministarka za omladinu i sport obraćajući se mladim osvajačima medalja.
Samardžić Marković je istakla da će se Srbija ubuduće u svetu prepoznavati po imenima Lenđera i Silađija, kao što je to danas slučaj sa teniserima Novakom Đokovićem, Anom Ivanović i Jelenom Janković.
"Sportski uspesi su najbolji oblik neformalne diplomatije", zakljucila je Samardžić Marković.
Dvostruki svetski vicešampion u diciplinama 50 i 100 metara delfin stilom Lenđer rekao je da njegova srebrna odličja imaju zlatan sjaj.
"Srebrne medalje imaju vrednost zlata, jer sam obezbedio A normu za Olimpijske igre u Pekingu", rekao je Lenđer.
Osvajač srebrne i bronzane medalje u disciplinama 50 i 100 metara prsnim stilom Silađi istakao je da mu je "samo jedna stotinka nedostajala da bi slušao nacionalnu himnu Srbije".
"Treću godinu zaredom vraćamo se sa medaljama sa velikih takmičenja.Sada je konkurencija bila najjača. Nadam se da ću na prvenstvu Evrope u Beogradu početkom jula nadoknaditi tu propuštenu stotinku i da ću slušati našu himnu", poručio je Silađi.
Trener Dejan Pejinović rekao je da je "cela ekipa u Montereju plivala odlično". i da medalje imaju veću vrednost zbog činjenice da je konkurencija bila izuzetno jaka.
"Medalje koje su Lenđer i Silađi osvojili imaju mnogo veću vrednost, jer su osvojene u konkurenciji zemalja u kojima se plivanje sistemski razvija, kao što su SAD, Velika Britanija, Nemačka i ostale velike plivačke velesile", poručio je Pejinović.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...




