Dobrić: Cilj je da na prvenstvu budemo najbolji

Izvor: B92, 17.Avg.2023, 18:18

Dobrić: Cilj je da na prvenstvu budemo najbolji

Ognjen Dobrić, reprezentativac Srbije, pred put u Kinu izneo je utiske o dosadašnjem toku priprema za Mundobasket.

Srbija je u poslednjem pripremnom meču pred put, u Beogradu slavila protiv Portorika sa 110:75, a Dobrić kaže da je zadovoljan kako je sve prošlo do sada.

"Mislim da smo odradili odličan posao u ovom delu priprema. Ostao je još taj pripremni turnir u Kini, pre prvenstva. Nadam se da će i to proći u redu, pre svega da ostanemo zdravi i svi na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << broju i da kroz te utakmice i treninge budemo što bolji, jer cilj nam je da budemo najbolji na tom prvenstvu. I da probamo da igramo najbolje što možemo i ostvarimo što bolji rezultat", kaže Ognjen.

Ostale su još dve provere pred šampionat sveta u Manili, mečevi sa Kinom i Brazilom.

"Iskreno, nismo se toliko fokusirali na protivnike. Više gledamo kako mi da napredujemo kroz te utakmice i da popravimo neke stvari koje su nam pravile probleme. To je pripremni turnir, rezultat možda i nije toliko bitan. Naravno, svi bi voleli da pobede, ali i da se desi poraz, to nije toliko bitno, koliko je važno da kroz te utakmice izađemo bolji i da na prvenstvu budemo najbolji", smatra Dobrić.

Za kraj otkrio je i čime je najzadovoljniji u igri ekipe.

"Mislim da je ekipa izuzetno fizički dobro spremna, poletna je, mlada. Igramo lepu, atraktivnu košarku, mislim da nas to krasi i to je trenutnmo najbitnije. To nam je baza na kojoj gradimo. Možemo da popravimo mnogo stvari kao što su neke situacije u odbrani, tajminzi u napadu i još neke košarkaške sitnice. Sve u svemu, mislim da imamo dobru bazu, imamo za šta da se uhvatimo. Do prvenstva, to će izgledati sigurno još bolje", zaključio je Dobrić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.