Djevojčica  drogirana i  zlostavljana

Izvor: Nezavisne Novine, 22.Sep.2014, 23:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Djevojčica drogirana i zlostavljana

BRČKO - Brčanska policija traga za Cvijetinom Ivanovićem (19) i Mirkom Babićem (25), obojica iz Brčkog, koje sumnjiči da su u više navrata drogirali trinaestogodišnju djevojčicu, a potom je seksualno zlostavljali.

Kako nezvanično saznajemo, policija je juče u okviru akcije "Palermo 2" pretresla kuću u Brčkom za koju se sumnja da su Ivanović i Babić koristili i pronašla 150 tableta za seksualnu stimulaciju, koje su najvjerovatnije davane maloljetnici.

Halid Emkić, >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << portparol brčanske policije, navodeći inicijale, kazao je da su pretresene tri lokacije koje koriste osumnjičeni, a prema policijskim saznanjima, oni se nalaze van BiH, zbog čega će za njima biti raspisana potjernica.

Kako saznajemo, istražioci vjeruju da su barem dvije maloljetnice zlostavljane, ali zasad imaju dokaz samo za djevojčicu.

"Sumnja se da su oni djevojčice na nagovor i prisilu dovodili u kuću. Omamljivali su ih tabletama, a potom iskorištavali za bludne seksualne radnje", kazao je naš izvor blizak istrazi.

Prema njegovima riječima, zlostavljana djevojčica zbrinuta je u nadležnu instituciju.

"Djevojčica koja je zlostavljana preuzeta je i  zbrinuta od strane Centra za socijalni rad", kazao je naš izvor.

Inače, policija je do ovog šokantnog otkrića došla dok je istraživala lanac prostitucije koji je razotkriven u akciji "Palermo" u maju ove godine.  Tada je uhapšeno  šest osoba zbog sumnje da su na području ovog grada tri maloljetnice prisiljavale na seks za novac.

Ta šestorka je osumnjičena da se bavila i trgovinom narkoticima, a  uhapšeni su Gavro Mitrović (26), Vićo Rakić (26), Srboljub Đurić (26), Nikola Jevrić (22), Nedeljko Ivanović (29) i Nemanja Stakić (20).

 Oni su maloljetnice prisiljavali da pružaju seksualne usluge nekolicini punoljetnih osoba, koje su većinu novca davale uhapšenima, a manji dio dobijale su i  djevojke.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

Uhapšeni osumnjičeni za drogiranje i seksualno zlostavljanje djevojčice

Izvor: Nezavisne Novine, 23.Sep.2014, 12:52

BANJALUKA - Policija je uhapsila Cvijetina Ivanovića (19) i Mirka Babića (25), obojica iz Brčkog, koje sumnjiči da su u više navrata drogirali trinaestogodišnju djevojčicu, a potom je seksualno zlostavljali...Osumnjičeni su uhapšeni na području Brčkog...Policija je u okviru akcije "Palermo...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.