Izvor: B92, 13.Avg.2019, 21:56

Dimitrov poveo, Vavrinka se kasno probudio i pobedio

Stanislas Vavrinka i Grigor Dimitrov su odigrali veoma zanimljiv duel u drugom kolu turnira u Sinsinatiju.
Kao pobednik iz meča koji je trajao dva sata i 37 minuta je izašao švajcarski teniser, posle tri dramatična seta.
Vavrinka je uspeo da preokrene rezultat, pošto je protivniku dozvolio da osvoji prvi set, osvojivši 12. gem u setu, na njegov servis.
Do tog momenta oba tenisera su uspevala da odbrane gemove u kojima su imali početne udarce.
U drugom setu je prvi brejk viđen u petom gemu, Vavrinka je iskoristio tek četvrtu brejk loptu.
Naredni gem je dobio bez izgubljenog poena i poveo sa 4:2, da bi do kraja uspeo da sačuva prednost od dva gema i izjednači sa 6:4....