Derbi bez golova – Sevilja i Betis podelili bodove

Izvor: B92, 21.Maj.2023, 22:55

Fudbaleri Sevilje i Betisa odigrali su nerešeno, 0:0, u meču 35. kola španske LaLige.

Još jedno kolo Primere i zvanično je završeno, a ovoga puta je poslednji meč u rundi završen bez golova.

Na programu smo imali uvek napeti i interesantni seviljski derbi između Sevilje i Betisa na čuvenom stadionu Ramon Sančes Pishuan.

Srpski reprezentativni golman Marko Dmitrović je sačuvao mrežu, ali nije ni imao mnogo posla jer je Betis samo pet puta šutirao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na gol gradskog rivala.

Zeleni su meč završili sa desetoricom, pošto je Huan Miranda zbog prekršaja kao poslednji igrač odbrane dobio direktan crveni karton u 87. minutu utakmice nakon VAR konsultacija.

Sudija Hesus Hil Mansano je meč produžio za čak sedam minuta, pošto smo videli dva kartona i čak deset izmena u drugom poluvremenu od čega je četiri bilo prinudno, zbog povreda igrača.

Betis sada ima 56 bodova i nalazi se na poziciji 6 na tabeli, dok je Sevilja na 9. mestu sa 48 bodova.