Derbi Viljarealu, Pantić opet na klupi (VIDEO)

Izvor: Sportski Žurnal, 26.Sep.2013, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Golovima De Markosa u 73. minutu i San Hozea u 82. Atletik Bilbao je na svom terenu srušio Betis u prvom meču današnjeg programa šestog kola španske Primere.
(FOTO: El Mundo Deportivo)
Betis je poveo u 62. minutu preko Moline, ali nije uspeo da izdrži do kraja i izbegne treći poraz u novoj sezoni. Atletik posle šest kola ima četiri pobede i dva poraza. Treba istaći da je Ečeberija promašio penal u 59. minutu za domaće.
Hetafe je protiv Selte ostvario “duplu pobedu”. Domaćin je postigao po gol u oba poluvremena, a tokom čitavog meča njihova mreža ostala je netaknuta. Ovo je bio drugi trijumf Hetafea, dok Selta već četiri meča ne zna za pobedu.
Viljareal je nastavio sa odličnim igrama, u jednom od derbija kola savladali su Espanjol. Početak je bio sjajan po domaće, do gola su stigli u prvom minutu meča. Kad je Pereira u 60. minutu duplirao prednost činilo se da dilema više neće biti.

Villarreal 2-1 Espanyol (All Goals) 26… by ourmatch
Ipak, neizvesnost je deset minuta pre kraja uneo Garsija, ali je to bilo sve od gostujućeg tima. I ovaj meč Viljareala bivši defanzivac Zvezde Aleksandar Pantić odgledao je sa klupe za rezervne igrače.
SEMAFOR ŠESTOG KOLA PRIMERE:
Četvrtak:
Atletik Bilbao – Betis 2:1 (De Markos 73, San Hoze 82 – Molina 62)
Hetafe – Selta 2:0 (Lopez 44, Aroho 50)
Viljareal – Espanjol 2:1 (Perbet 1, Pereira 60 – Garsija 80)

Utorak:
Barselona – Real Sosijedad 4:1 (Mesi 5, Nejmar 8, Buskets 23, Bartra 77 – De La Bela 64)
Levante – Valjadolid 1:1 (Dijavara 36 – Gvera 42)
Atletiko Madrid – Osasuna 2:1 (Kosta 15, 25 – Rijera 42)
Malaga – Almerija 2:0 (Tisone 68, Portiljo 90)