Izvor: B92, 17.Feb.2018, 13:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
'Delfini' preslišali Holanđane, sa Hrvatima istog dana
Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Holandije sa 15:7 (2:2, 4:0, 5:2, 4:3) u trećem kolu Grupe B Evropa kupa u Splitu.
Srbija je ovom pobedom i zvanično postala učesnik F8 u Budimpešti, a konačan plasman olimpijskih šampiona biće poznat posle večerašnjeg derbi meča s Hrvatskom.
Ta utakmica je na programu od 19.00.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Miloš Ćuk >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa tri gola, dok su po dva postigli Nemanja Ubović, Nikola Jakšić, Radomir Drašović i Filip Filipović.
Posle slabe prve četvrtine u kojoj je Holandija vodila sa 2:0, a Srbija izjednačila preko Ćuka, izabranici Dejana Savića su zaigrali mnogo bolje.
Od druge četvrtine stvari su došle na svoje mesto. Odbrana ispred Mitrovića je sprečila svaki smisleniji napad Holandije, a Jakšić, Ubović, Strahinja Rašović i Drašović su stvorili prednost koja se i očekivala.
Srbija je potom do kraja meča bez problema zadržala prednost.










