Izvor: Mondo, 01.Jan.2013, 14:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Del Boskeov glas Inijesti
Selektor španske reprezentacije Visente del Boske želeo bi da Andres Inijesta osvoji "Zlatnu loptu", nagradu namenjenu najboljem igraču sveta.
"Zlatna lopta" FIFA biće dodeljena 7. januara na svečanosti FIFA u Cirihu, a za nju, pored veznog fudbalera Barselone, konkurišu klupski drug Lionel Mesi i as Real Madrida Kristijano Ronaldo.
"Nadam se da će Inijesta osvojiti nagradu. Mislim da će tako i biti, jer iza sebe ima fantastičnu godinu. Potpuno zaslužuje >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << 'Zlatnu loptu'", rekao je Del Boske za "As".
Inijesta je proglašen za najboljeg igrača Evropskog prvenstva u Ukrajini i Poljskoj, na kojem je Španija odbranila titulu prvaka. Ipak, on sa Barselonom nije uspeo da odbrani trofeje u domaćem prvenstvu i Ligi šampiona, gde su trijumfovali Real, odnosno Čelsi.
Mesi je bio zvanično najbolji fudbaler sveta 2009, 2010. i 2011.
(Tanjug, foto: Beta/AP)
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini, Evropsko prvenstvo
"Inijesta je zaslužio Zlatnu loptu"
Izvor: B92, 01.Jan.2013
Selektor Španije Visente del Boske izjavio je da veruje da je Andres Inijesta zaslužio Zlatnu loptu za najboljeg igrača u 2012. godini..."Nadam se da će Inijesti pripasti Zlatna lopta ove godine. Mislim da će je osvojiti jer iza sebe ima fantastičnu godinu. U potpunosti je zaslužio tu nagradu",...
Mesi nije najbolji fudbaler na svetu
Izvor: Politika, 01.Jan.2013
Najbolji na svetu je način igre Barselone, koji je prihvatila i reprezentacija Španije, pa je evropski i svetski prvak, dok Argentini ništa ne vredi što ima najslavnijeg igrača današnjice..Kad bi Deda Mraz ili Božić Bata poklonili Crvenoj zvezdi ili Partizanu Mesija da li bi tad ti naši klubovi...







